• 02126412812
  • 02126412801
  • 02126412812
  • 02126412801
  • 02126412812
  • 02126412801
  • 09123783996

درمان ریزش مو

etela

درمان ریزش مو : در ناحیه سر یک انسان بطور متوسط یکصد هزار تار مو وجود دارد

و هر مو بطور معمول هزار روز عمر می کند و بعد وارد مرحله استراحت شده و بعد از سه ماه ریزش می کند. اما در حالت نرمال موها حالت موزاییک دارند، بطوری که وقتی یک مو وارد مرحله ریزش می شود، موی کناری وارد مرحله رشد می شود. بطوری که در حالت عادی که روزانه ۴۰ – ۱۰۰ تار مو ریزش می کند، فرد زیاد احساس نمی کند چون جبران می شود. اما اگر تعداد ریزش بیش از صد تار مو در روز شد، غیرطبیعی تلقی شده و بتدریج بیمار احساس کاهش مو و طاس شدن می کند.بی شک خیلی از شما عزیزان به فکر درمان ریزش مو خود افتاده اید. راه های تکراری زیادی شنیدید و نمیتونید اون راه هارو عملی کنید.

نگران نباشد این مشکل خیلی از بیماران ما است و فقط شامل شما نمیشه.شما میتوانید این پست را کاملا مشاهده کرده و با مشاورین متخصص ما در این زمینه مشورت و مشاوره کنید ، به صورت رایگان توسط پزشک متخصص پوست و مو ویزیت شوید و برای درمان ریزش مو خود اقدام کنید.

 


درمان ریزش مو - پوست و مو


دلایل متعددی برای ریزش مو وجود دارد که ازآن جمله می توان به مسائل ارثی یا طاسی پترن، کم خونی ها، استرس ها، عفونت ها، سرطان های داخلی، مشکلات هورمونی مثل تخمدان ها در زنان، کم کاری و پر کاری غده تیروئید و کاهش زخیره فریتین سرم، بدنبال زایمان، بدنبال قطع مصرف داروهای ضد بارداری خوراکی و بعضی داروها مثل داروهایی که در شیمی درمانی سرطان ها بکار می روند، بعضی داروهای روان پزشکی از جمله سدیم والپرات، داروهای ضد انعقادی مثل وارفانین، رادیوتراپی و بسیاری از عوامل دیگر مثل سبوره، خارش و چربی و شوره سر، خشکی بیش از حد مو ها و استفاده غیر صحیح از سشوار و شانه و برس، همگی در ریزش مو نقش دارند. پس می توان به جرأت اشاره کرد که ریزش مو می تواند یک علامت از یک بیماری زمینه ای باشد که پزشک باید با کاوش آن را بیابد و در صورت امکان درمان ریزش مو کند.
اما بیشترین و شایع ترین علت ریزش مو طاسی پترن یا آلوپس آندروژنیک است که هم در مردان و هم زنان دیده می شود. در مردان در سنین بعد از بلوغ شروع و در زنان کمی دیرتر اتفاق می افتد.
درمان ریزش مو این نوع ریزش مشکل است چون ژن مربوطه را در حال حاضر نمی توان از بین برد. بنابراین با درمان ریزش مو دارویی می توان از ریزش بیشتر جلوگیری کرد و تا حدی با مصرف داروهایی مثل ماینوکسیدیل رویش مجدد مو ایجاد کرد. لازم به ذکر است که نوع شامپو بر حسب خشک و چرب بودن یا شوره داشتن و خارش کردن، متفاوت است و با تشخیص متخصص پوست باید شامپوی مناسب برای بیمار تجویز گردد. در مواردی که کمبود آهن و یا روی یا ویتامین D3 وجود داشته باشد، باید آنها را هم به طور همزمان درمان کرد.
در موارد پیشرفته ریزش و بعد از سن ۲۵ سالگی در صورتی که بیماری بانک موی خوبی در پشت سر داشته باشد، می توان به ریزش نواری (fut) یا روش پانچی (fit) برای بیمار مو کاشت چون این روش مؤثرتر و دائمی تر بوده و امروزه با کاشت به روش واحد فولیکولی نتایج زیبایی خوبی دارد.
از روش های فیزیکی مثل شانه لیزری و روش مزوتراپی که مواد مؤثر رشد مو را به طور موضعی در اختیار فولیکول مو قرار می دهد هم مؤثر بوده و مطالعات زیادی در این زمینه وجود دارد.

 


درمان ریزش مو - کاشت مو

به گذارش از ویکی پدیا انواع طاسی سر به ضورت زیر میباشد:

درمان ریزش مو : طاسی مردانه

آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه ریزش مو تیپ مردانه را نمی‌توان یک بیماری محسوب نمود. این وضعیت به طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آنها به آندروژن‌ها یا همان هورمون‌های مردانه می‌باشد.

موهای ناحیه سر در انسان با وجودیکه رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه (آندروژن) دارند، امّا دارای گیرندهٔ خاص هورمونهای جنسی می‌باشند و به همین دلیل این هورمونها می‌توانند بر ریزش مو مؤثر باشند. در مردان بخش‌های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند.

برای درمان الوپسی مردانه از آنتی آندروژن (مانند فیناستراید)، مینوکسیدیل موضعی و روشهای جراحی کاشت مو می‌توان سود برد. بهترین کاندیداهای درمان با مینوکسیدیل مردان با سن کمتر از ۳۰ سال هستند که کمتر از ۵ سال است دچار ریزش مو شده‌اند.

درمان ریزش مو : طاسی زنانه

آلوپسی آندروژنیک زنانه یا طاسی زنانه را گاهی آلوپسی آندروژنیک آدرنال زنانه هم می‌خوانند، چرا که در برخی از این زنان سطح سرمی دهیدرواپی آندروسترون سولفات (با نماد اختصاری DHEAS) که نوعی آندروژن غده فوق کلیه (آدرنال) است، بالا می‌باشد. در این زنان طرح مشخصی از آلوپسی مرکزی اسکالپ بدون فرورفتگی فرونتوتمپورال پدید می‌آید ولی در سایر زنان کاهش مو در تمام سر بطور یکسان پدید می‌آید و زنان مانند مردان دچار طاسی سر نمی‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *